Uniwersalne rozwiązania bezprzewodowe przeznaczone do instalacji ogrzewania i chłodzenia podłogowego.



Nowoczesna automatyka pomieszczenia musi być elastyczna, aby można było uwzględniać specyfi kę każdego z obszarów przestrzeni mieszkalnej. Aczkolwiek, nie wolno zapomnieć o wydajności całego systemu. Bezprzewodowe rozwiązanie firmy SAUTER dba o klimat w każdym pomieszczeniu niezależnie i zgodnie z potrzebami, przy czym czas wymagany do wykonania montażów i uruchomienia jest nadal krótki.




Rozwiązanie firmy SAUTER korzystające z dwukierunkowego sterowania radiowego oferuje ogromne korzyści. Można go łatwo instalować, dostosowywać i rozbudowywać, a także bezproblemowo integrować z innymi systemami zarządzania budynkiem. Łączność odbywa się w obu kierunkach: z jednostki głównej do pokoju oraz przeciwnie. Dzięki zapewnieniu dwukierunkowej łączności ze sterownikiem, zadajnik pomieszczeniowy staje się aktywnym komponentem całego systemu. Oprócz wyświetlania wartości mierzonych przez sam zadajnik pomieszczeniowy – na przykład, wilgotności w pokoju lub temperatury pokojowej i temperatury podłogi mierzonych przy pomocy czujników – mogą być również pokazywane inne informacje dostępne w sterowniku, np. temperatura zewnętrzna i alarmy. Interfejs Ethernet umożliwia łatwe konfi gurowanie i monitorowanie za pomocą komputera. Pozwala to również na wygodne odczytywanie w urządzeniach przenośnych (np. smartfon) wartości takich, jak temperatura w pomieszczeniu oraz ustawianie wartości zadanych.


Liczne zalety

Klienci kontrolujący koszty i świadomi aspektów środowiskowych, mogą uzyskać w przypadku ogrzewania oszczędności sięgające 20%. Opracowany przez firmę SAUTER nowy typ sterowania siłowników cieplnych, jeszcze bardziej zwiększa wydajność.


Wspaniała uniwersalność

System SAUTER ze sterowaniem radiowym jest bardzo elastyczny: można go stosować w mieszkaniach jednorodzinnych lub całych blokach mieszkalnych; zarówno w dużych budynkach, jak i konstrukcjach średniej wielkości. Dzięki oferowanym funkcjom specjalnym, system nadaje się doskonale do stosowania w hotelach lub budynkach publicznych. Inteligentne funkcje takie, jak tworzenie stref, grupowanie, monitorowanie temperatury przepływu, sterowanie palnika, stosowanie wartości zadanej w większych pomieszczeniach, zewnętrzne sterowanie trybem pracy za pośrednictwem modemu wiadomości tekstowych / zegara lub regulowane wstępne wygrzanie podłogi – sprawiają, że system fi rmy SAUTER ze sterowaniem radiowym staje się niezastąpiony.


Niestandardowy projekt, zgodnie z wymaganiami klienta

Przyciski dotykowe, zwarta i płaska budowa zadajnika pomieszczeniowego, wysoka jakość konstrukcji oraz przyjazny interface. Klient może wybrać dowolny kolor obudowy, aby dopasować go do konkretnej aranżacji. Dzięki zastosowaniu obudowy wykonanej z tworzyw sztucznych, można spełnić specjalne wymagania klientów, w wyniku czego sprzęt staje się unikatowy.


Zadajnik pomieszczeniowy


Zadajnik pomieszczeniowy z systemem sterowania radiowego jest rozwiązaniem uniwersalnym. Z uwagi na zasilanie bateryjne oraz wynikający z tego brak połączeń przewodowych, urządzenie to można umieścić w dowolnym miejscu. Czas eksploatacji baterii można wydłużyć stosując tryb uśpienia (tryb gotowości - oszczędzania energii), oferujący zredukowaną funkcję wyświetlania, a także pozwalający na ograniczenie mocy nadawania. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii, w trybie gotowości można całkowicie wyłączyć wyświetlacz. Przyjazne dla użytkownika przyciski dotykowe ułatwiają ustawienie żądanej temperatury w pomieszczeniu. Użytkownik ma do wyboru kilka różnych trybów pracy, przeznaczonych do pracy pełnego komfortu, zredukowanego komfortu, ogrzewania i chłodzenia; programy czasowe oraz ochronę przed przechłodzeniem. Wyświetlacz pokazuje główne wartości oraz informacje dotyczące wydajności energetycznej. Nowoczesna, wypolerowana powierzchnia urządzenia ma doskonały wygląd i jest łatwa w czyszczeniu. Czytelny wyświetlacz obsługiwany jest przy pomocy sześciu innowacyjnych przycisków dotykowych. Zadajnik pomieszczeniowy można ustawić jako element główny, co pozwala na zastąpienie wszystkich innych urządzeń. Zgodnie z tym, pojedynczy zespół obsługowy może, na przykład, wyłączyć cały system.


Sterownik bezprzewodowy z modułem łączności

Sterownik bezprzewodowy dostosowuje się do wymagań użytkownika. Istnieje możliwość określenia: ilości siłowników, które mają być sterowane, zasilania oraz interfejsu LAN. Ponadto, sterownik jest łatwy w montażu, można go wygodnie programować i w prosty sposób wprowadzić do eksploatacji. Urządzenie oferuje wiele funkcji. Energowydajność jest uzyskana dzięki skonfi gurowaniu parametrów wyjściowych odnośnie oszczędzania energii (w przypadku siłowników cieplnych) oraz zastosowaniu wybieranego algorytmu regulacji.



Główne funkcje

  • Sterownik radiowy, 230 V, z interfejsem LAN lub bez.
  • Sterownik radiowy, 24 V, z transformatorem oraz interfejsem LAN lub bez.
  • Wersja 4-kanałowa (6 siłowników), 8-kanałowa (12 siłowników) oraz 12-kanałowa (18 siłowników).
  • Dwukierunkowa komunikacja radiowa z zadajnikiem pomieszczeniowym.
  • Komunikacja bezprzewodowa z maksymalnie trzema sterownikami radiowymi.
  • Interfejs Ethernet (sieć WLAN).
  • Urządzenie można stosować z siłownikami cieplnymi NC i NO.
  • Wskaźniki (diody) wejść, wyjść, alarmów oraz stanu roboczego.
  • Monitorowanie wartości temperatury rosy, układ logiczny pompy oraz funkcja zapobiegająca blokowaniu zaworu.
  • Łatwość adresowania zadajnika pomieszczeniowego i sterownika radiowego, przy pomocy dwóch przycisków dotykowych.
  • Łatwość adresowania / kasowania (jeden przycisk na kanał i dioda).
  • Połączenia sterownika radiowego realizowane są za pomocą przednich przyłączy wtykowych.
  • Montaż na szynie DIN, przy pomocy systemu zatrzaskowego.
  • Prosty sposób tworzenia stref (za pomocą przycisku).
  • Aktualizacja oprogramowania przy pomocy karty miniSD.
  • Każdy sterownik radiowy może zaadresować maksymalnie dwadzieścia zadajników pomieszczeiowych.