Elementy Automatyki Pomieszczenia


  • Sterownik pomieszczeniowy, [1]
  • Interface bezprzewodowy, [2]
  • Panel pomieszczeniowy LCD, [3]
  • Sterowanie oświetleniem, [4]
  • Czujnik ruchu, [5]
  • Styk okienny (otwarte/zamknięte), [6]
  • Siłownik zaworu. [7]

EY-modulo 5: inteligentna automatyka pomieszczeń z komunikacją bezprzewodową

 

 

 

Jest to idealne rozwiązanie dla budynków o dużym przeszkleniu, pomieszczeń biurowych o otwartej powierzchni a także budynków historycznych. Wraz z połączeniem otwartego protokołu BACnet IP w sterownika EY-RC500, niezawodność systemu będzie zabezpieczona na długie lata. Moduł pomieszczeniowy ecoUnit jest najnowszym rozwiązaniem firmy Sauter.

Jest zasilany za pomocą ogniw słonecznych dlatego koszty instalacji i utrzymania są niewielkie. Przez wykorzystanie innowacyjnej technologii bezprzewodowej EnOcean urządzenie zapewnia komunikacje dwukierunkową, np. podczas przesyłania informacji o prędkości pracy wentylatora do jednostki sterującej, moduł ecoUnit odbiera informacje o stanie pomieszczenia i wyświetla je na swoim ekranie LCD. 

bezprzewodowo
EY-RC14 panel pomieszczeniowy

 

 

Wspierane przez ogniwa słoneczne 

Wyświetlacz nowego ecoUnit EY-RU 110...146 wykorzystuje łatwo zrozumiałe dla użytkownika symbole takie jak wskazania wartości rzeczywistej / wartości zadanej, wilgotność, natężenie światła, jakość powietrza, tryby pracy, prędkości wentylatora i informacje na temat ogrzewania, chłodzenia i eksploatacji; dzięki komunikacji dwukierunkowej, użytkowników może zobaczyć, co naprawdę dzieje się w pokoju w odniesieniu do zużycia energii. 

Ekonomiczny elastyczny i przełomowy produkt

 

 

SAUTER uważa, że obsługa, kompatybilność i design swoich produktów są tak samo ważne jak technologie z których korzystają, dlatego jednostka operacyjna ecoUnit pasuje do wielu ramek instalacyjnych innych firm które są dostępne na rynku. To sprawia, że jest łatwy do montażu w zależności od preferencji klientów.

Włączona klimatyzacja w lecie, ale okna są otwarte? Światło załączone, gdy jest wystarczająco odpowiednie światło? Ogrzewanie działa w pokoju który stoi pusty? Dla budynków biurowych, szpitali, centr handlowych, szkół i dla muzea, to już przeszłość , dzięki pomysłowym rozwiązaniom firmy Sauter.

 To samo dotyczy, zmiany układu i wykorzystania pomieszczeń w budynku. Ze względu na ich segmentowa koncepcje, systemy kontroli pomieszczeń Sauter mogą szybko i niedrogo zostać dostosowane do nowych okoliczności. Kolejną zaletą jest to, że rozwiązanie automatyki kontroli pomieszczeń SAUTER umożliwia maksymalną elastyczność przy remontach lub modernizacji w istniejących budynkach.

Komunikacja EnOcean i BACnet w standardzie

Bezprzewodowe rozwiązanie eliminuje potrzebę kosztownej instalacji, zdalny odbiornik radiowy może być dowolnie rozmieszczone w celu zapewnienia jak najlepszej komunikacji pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Urządzenia te mogą być przykręcane lub klejone na miejscu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla budynków o konstrukcji ultra-nowoczesny z przegrodami szklanymi. 

Dzięki dodaniu do paneli kontrolnych ecoUnit1 standard bezprzewodowy EnOcean i komunikacji BACnet realizowanego przez SAUTER w obecnej rodzinie systemów EY-modulo 5. 

Dane wykorzystywane przez EnOcean w panelach pomieszczenia są automatycznie konwertowane na obiekty BACnet poprzez stacje automatyki pomieszczeniowe np. EY-RU . Każdy dostępny na rynku produkt EnOcean, takich jak czujnik ruchu, kontakty okna, itp., mogą być swobodnie dodany za pomocą interfejsu radiowego. 

 To sprawia, że wszystkie dane i komunikaty o aktualnym stanie pomieszczenia są swobodnie dostępne dla każdego urządzenia BACnet w systemie, niezbędne do skutecznej kontroli budynku.